środa, 17 Wrzesień 2014 / imieniny: Drogosław, Franciszek

Tytuł dla Strzałkowa!

| Listopad 12, 2013 | 0 komentarzy

Dość niespodziewanie podobnie jak rywalizacja szkół podstawowych, o jakiej pisaliśmy przed tygodniem przebiegały tym razem zmagania w halowej piłce nożnej gimnazjów.

Gospodarzem imprezy był Zagórów, który jak na gospodarza przystało okazał się bardzo gościnny. Drużyny z ośmiu gimnazjów w drodze losowania trafiły do dwóch grup, w których rozgrywały swoje spotkania 1x 10 minut. Jako, że żaden z zespołów nie był rozstawiony w jednej z nich znalazło się aż trzech faworytów do tytułu, czyli Słupca, Strzałkowo i Zagórów.

Więcej w najnowszym Głosie Słupcy.Kategoria: Pozostałe, Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Spradź także:
pieniadze2

Majątki władzy miasta

W Biuletynie Informacji Publicznej naszego miasta pojawiły się już oświadczenia majątkowe za ubiegły rok. Przyjrzyjmy się zarobkom burmistrza, dyrektorów szkół, kierowników jednostek organizacyjnych w latach 2010-2013.  - Czytaj dalej  

kanaliza_koniec

Nowy dzierżawca sieci kanalizacyjnej

W gminie Strzałkowo doszło do ważnych dla mieszkańców zmian związanych z eksploatacją sieci wodno-kanalizacyjnej. Pod koniec sierpnia gmina rozstrzygnęła przetarg, z przyczyn formalnych odrzucając ofertę firmy Anbud ze Strzałkowa.  - Czytaj dalej  

policja2_katowice_575

Tajemnicza śmierć 21-latka

W gminie Lądek w ostatnich dniach aż huczy od plotek na temat tragicznego zdarzenia, jakie miało miejsce w miniony poniedziałek 8 września. Ciało 21-letniego mężczyzny zostało znalezione wiszące na drzewie. Policja pod nadzorem prokuratury sprawdza czy było to samobójstwo.  - Czytaj dalej  

DSCF3028

Skarga za skargą – dalszy ciąg sprawy Barbary Szczepańskiej

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy (21.08) po raz kolejny rozpatrywano sprawę Barbary Szczepańskiej z Różanny, która złożyła m.in. do Rady Gminy skargę na działalność GOPS w Orchowie.  - Czytaj dalej  

fot.1

Odchodzi sekretarz gminy

Od 1 października funkcji sekretarza w gminie Zagórów nie będzie już pełnić Alina Kmieć. Po 30 latach pełnienia tej funkcji odchodzi na emeryturę. Podczas piątkowej sesji Rady Miejskiej została oficjalnie pożegnana przez radnych.  - Czytaj dalej  

dziel 14

Emil Wojtczak nagrodzony

10 września w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom tegorocznych, wielkopolskich konkursów „Patrol Roku” i „Dzielnicowy Roku”. Wśród nagrodzonych był mł.asp. Emil Wojtczak, dzielnicowy gminy Lądek.  - Czytaj dalej  

gesi_2

Ukradli gęsi, chcieli mieć własną hodowlę

W minionym tygodniu w Wymysłowie 17- i 16-latek ukradli gęsi, które pasy się na łące na terenach nadwarciańskich. Jeszcze tego samego wieczoru dzięki wspólnym działaniom właściciela ptaków i policjantów z Posterunku Policji w Zagórowie nastoletni złodzieje zostali zatrzymani. Odzyskano też skradzione ptactwo.  - Czytaj dalej  

A-2 Lądek 3

Trzy osoby ranne

17 sierpnia tuż przed południem na autostradzie A-2 na wysokości miejscowości Lądek zderzyły się dwa samochody osobowe Ford Mondeo i Opel Corsa.  - Czytaj dalej  

dziel 14

Emil Wojtczak nagrodzony

10 września w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom tegorocznych, wielkopolskich konkursów „Patrol Roku” i „Dzielnicowy Roku”. Wśród nagrodzonych był mł.asp. Emil Wojtczak, dzielnicowy gminy Lądek.  - Czytaj dalej  

DSC_0696

Nasi na mistrzostwach świata

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 ruszyły 30 sierpnia na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie – najpierw ceremonia otwarcia, później mecz Polska – Serbia. Te historyczne, sportowe chwile, oglądali na żywo między innymi mieszkańcy naszej gminy.  - Czytaj dalej  

1

Derby dla Słupcy

W sparingowym meczu z Polaninem Strzałkowo SKP wygrało 4:3 po trzech trafieniach Sebastiana Jasiak i jednym Marcina Michałowskiego. Bramki dla Strzałkowa zdobyli Paweł Jędrzejewski, Krsytian Augustyniak i Marcin Wziętek. Wiecej na ten temat w najnowszym Głosie Słupcy.

IMG_8328

Siatkarski weekend

Wyniki wszystkich spotkań z siatkarskiego weekendu w naszym powiecie w najnowszym Głosie Słupcy. Również w tym numerze relacja z siatkarskiego turnieju o puchar burmistrza.
UKS MOS Czarni Ostrowite – Liskowiak Lisków 2:3
(26:24, 25:18, 7:25, 13:25, 13:15)

 

IMG_9793

Wrócili do Słupcy

Stowarzyszenie Aktywnie w Przyszłość, które już od dawna intensywnie zajmuje się promocją koszykówki nie tylko na terenie powiatu słupeckiego ponownie odwiedziło Słupcę. Wszystko ze względu na kolejny turniej kosza 3×3.  - Czytaj dalej  

IMG_5472

Rewanż dla Orionu

Jakiś czas temu informowaliśmy naszych czytelników o towarzyskiej potyczce zawodników z kręgielni Orion w Piotrowicach, którzy rozegrali ostatnio wyjazdowy mecz z reprezentantami kręgielni Sport Bowling we Włocławku. Drużyna w składzie Piotr Kołacki, Robert Nadolski, Patryk Gwiazda i Marek Purol w końcowym rozrachunku okazała się lepsza od gospodarzy wygrywając przewagą 51 punktów. Jasne było, że gospodarze będą chcieli zrewanżować się naszej ekipie.

Więcej w najnowszym Głosie Słupcy.

IMG_9894

Pojedynek w pojedynkę

W niedzielę 5 maja na strzelnicy przy ulicy Gajowej w Słupcy odbył się turniej w pojedynku strzeleckim z okazji Święta Konstytucji 3 maja. Organizatorem był Zarząd Powiatowy LOK w Słupcy, współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Sędziował Andrzej Kończak przy pomocy Grzegorza Soszyńskiego, Damiana Matczaka i Tomasza Chojnackiego. Puchary za poszczególne miejsca ufundowali kolejno wójt gminy Strzałkowo, MOSiR Słupca i prezes oddziału PTTK w Słupcy. Turniej będący jednocześnie fragmentem naszej ligi strzeleckiej składał się z dwóch rund IV i V. Uczestniczyło w nim 11 drużyn. W tym dwumeczu o puchary zwyciężyli kolejno Klub Żołnierzy Rezerwy Września, Towarzystwo Samorządowe I Słupca i Bankok Słupca. Strzelania było dużo, a każda drużyna stoczyła łącznie 20 pojedynków. (Dokładny opis tej konkurencji przedstawiłem w numerze z dnia 22 kwietnia br.) Zwycięski zespół Klub Żołnierzy Rezerwy z Wrześni przegrał tylko jeden pojedynek z drużyną Mix wywodzącą się ze słupeckiej „czternastki”. Pojedynek ma jednak swoje prawa i niespodzianek w nim nie brakowało.

Więcej na łamach piątkowego Głosu Słupcy.

DSC_0696

Nasi na mistrzostwach świata

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 ruszyły 30 sierpnia na terenie Stadionu Narodowego w Warszawie – najpierw ceremonia otwarcia, później mecz Polska – Serbia. Te historyczne, sportowe chwile, oglądali na żywo między innymi mieszkańcy naszej gminy.  - Czytaj dalej  

NOWY NUMER GŁOSU SŁUPCYloading